2 Niedziela Adwentu 8.12.2019
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2019-12-07 18:54:39

Dziś druga niedziela Adwentu - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. „Godzina Łaski” w samo południe o godz. 12:00 – zapraszamy.

Roraty codziennie o godz. 17:00, w sobotę o godz.7:00. Dla dzieci po sobotnich roratach w salce  słodka niespodzianka, dla dorosłych również.

Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny rozniosą do naszych domów członkowie Rady Parafialnej i przedstawiciele parafii dziś po południu w godz. 13:00-16:00. Ofiary składane przy ich nabywaniu są dla parafii okazją pozyskiwania środków na wynagrodzenie  za całoroczną pełną poświęcenia posługę  Pani Janiny Rozum – organistki, oraz pomagających: Pana  Michała Dybczaka i Magdaleny Matoga.

W liturgii Kościoła:

           W piątek      – wspomnienie  św. Łucji dziewicy, męczennicy

           W sobotę     – wspomnienie  św. Jana od Krzyża

Świece Caritas możemy nabywać na stoliku pod chórem.

Do posługi ministranta w naszej parafii zostanie pobłogosławionych czterech chłopców w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10:30. 

Dzień spowiedzi przedświątecznej w naszej parafii będzie we wtorek 17 grudnia po południu. Spowiedź osób starszych, chorych w domach w czwartek 19 grudnia od godz. 8:30.   

Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o naszą świątynię. Na kolejną niedzielę prosimy rodziny: Włoch – Marszalik – Tęczyńscy/ 3 rodziny / – Szarata .

Wszystkim  życzymy wielu łask Bożych.1 Niedziela Adwentu 1.12.2019
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2019-11-29 21:22:27

Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny -  Adwent -  czas radosnego oczekiwania na  przyjście Pana na końcu czasów, a zarazem czas przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. Zachęcając do podjęcia adwentowych postanowień zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież do  udziału w parafialnych roratach.

Roraty o godz. 17:00, w sobotę o godz. 7:00.          

Po sobotnich roratach wszystkie dzieci w adwencie zapraszamy do salek na słodką drożdżówkę i kakao, a rodziców na kawę. Za opiekę nad dziećmi i pyszne poczęstunki dziękujemy rodzicom dzieci klasy trzeciej.

Dorosłych prosimy, by na Mszach św. roratnich  podobnie jak  w niedziele na Mszach św. o godz. 10:30 ławki w pierwszej części świątyni były zajmowane wyłącznie przez dzieci.

Kiermasz  dobrej książki  dziś po Mszach św. dopołudniowych – zapraszamy. Za dobrowolną ofiarę możemy pomóc św. Mikołajowi sprawić komuś, czy sobie wartościowy prezent, zachęcić do czytania i sprawić mnóstwo radości.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota. Spowiedź dla dzieci w czwartek od g. 16:00, dla młodzieży i dorosłych w piatek od g. 16:00.

Odwiedziny chorych w piątek od g. 8:30.

W liturgii Kościoła:        

We wtorek         –  wspomnienie św. Franciszka Ksawerego,

W środę            –  wspomnienie św. Barbary

W piątek           – wspomnienie  św. Mikołaja, biskupa

Św. Mikołaj obiecał, że będzie chciał być w naszej parafii na roratach.  Pragnie również spotkać się ze wszystkimi dziećmi. Pomocników tradycyjnie prosi o zejście przed roratami do salek.

W sobotę            – wspomnienie  św. Ambrożego, biskupa

W niedzielę     – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Poświecenie medalików dzieciom klasy trzeciej na Mszy św. o godz. 10:30.

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947r. pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

 "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla  całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".

Zapraszamy do świątyni na Godzinę Łaski o godz. 12:00.

Również w  najbliższą niedzielę na Mszach św. o godz. 8:00 i 10:30 pobłogosławimy opłatki, które Rada Parafialna i Przedstawiciele parafii za tydzień   po południu rozniosą do  naszych domów.

Młodzieży Grupy Apostolskiej dziękujemy za organizację kiermaszu,

wszystkim ofiarodawcom i nabywcom książek mówimy Bóg zapłać.

Uczestnikom zabawy andrzejkowej i Radzie Parafialnej wdzięczni jesteśmy za przekazanie na cele inwestycyjne parafii kwoty 5270 zł.              

Paniom: Dorocie Twardosz, Barbarze Zięba dziękujemy  za adwentową dekorację świątyni, Panu Stanisławowi Bodzioch za wykonanie i ofiarowanie stojaka pod świecę roratnią.              

Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o naszą świątynię. Na kolejną niedzielę prosimy rodziny: Ziembla  / 2 rodziny / - Ziaja  -  Budzoń – Poniedziałek – Gacek – Mrugała.

Zapisy dzieci i młodzieży na ferie zimowe organizowane przez Grupy Apostolskie naszej archidiecezji możliwe tylko przez internet od poniedziałku 2 grudnia.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych i wytrwałości w adwentowych postanowieniach.34 Niedziela Zwykła - 24.11.2019
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2019-11-23 09:37:31

Dziś – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wdzięczni Bogu za dzieło odkupienia w Chrystusie na zakończenie Mszy św.  wobec Najświętszego Sakramentu ponowimy akt poświęcenia  się Sercu Pana Jezusa /za jego publiczne odmówienie możemy zyskać odpust zupełny/.

W liturgii Kościoła:        

W poniedziałek  – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej            

W środę             –  nowenna do MBNP o godz. 18:00

W sobotę           –  wspomnienie św. Andrzeja Apostoła

Przedstawienie w ramach obchodów miesiąca niepodległości we wtorek w budynku szkoły o godz. 17:00.  Zapraszają  uczniowie, dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Bysinie. Wstęp wolny. Polecam wszystkim parafianom.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent. Zapraszamy wszystkich na Roraty które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, w soboty o godz. 7:00. Dzieci zachęcamy do przynoszenia na Roraty lampionów, symboli adwentowego czuwania i oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

Kiermasz dobrej książki w najbliższą niedzielę  po Mszach św. Książki, którymi chcielibyśmy się podzielić z innymi możemy przynosić do kosza wystawionego w salce do piątku. Za pozyskane środki pieniężne na kiermaszu młodzież Grupy Apostolskiej  pragnie zakupić projektor multimedialny do salek.

Wdzięczni jesteśmy Radzie Parafialnej i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji parafialnej zabawy andrzejkowej.Strażakom dziękujemy za udostępnienie sali wraz zapleczem gastronomicznym.

Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o naszą świątynię. Na kolejną niedzielę prosimy rodziny: Góralik / 3 rodziny / - Dziatkowiec – Grabek  / 2 rodziny / - Tomaszewscy.

Na środowym spotkaniu Rady Parafialnej:

- poruszono kwestie organizacyjne andrzejek

- ustalono datę rozprowadzania opłatków: niedziela 8 grudnia w godz. od 13:00-16:00

- pozytywnie zaopiniowano organizację orszaku „Trzech Króli” z Bysiny do Myślenic 6 stycznia 2020

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia /wśród których są min. ks Jan i  Pani Sołtys/ życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych, wszystkim błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia.33 Niedziela Zwykła -17.11.183
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2019-11-15 15:42:00

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy III  Światowy Dzień Ubogich.  Po Mszach św. datkiem do puszek możemy wesprzeć jego organizację w naszej archidiecezji.

Ks. kan. Janowi Borzęckiemu z okazji 45 rocznicy świeceń kapłańskich,70-tych urodzin i zbliżających się imienin życzymy wielu łask Bożych, zdrowia, pogody ducha, samych miłych dni w kapłańskiej posłudze.

Ks. Janowi dziękujemy za  jubileuszowy prezent dla parafii - ufundowanie witraża św. Piotra.

W liturgii Kościoła:

W poniedziałek  – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

We wtorek          – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

W środę              – wspomnienie św.  Rafała Kalinowskiego, prezbitera 

W czwartek        – wspomnienie Ofiarowania NMP,

W piątek            – wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej.      

Z tej okazji składamy podziękowania i życzenia wszystkim tworzącym muzykę i śpiew w naszym kościele: organistce: p. Janinie Rozum  oraz p. Michałowi Dybczak i Magdalenie Matoga, scholi dziecięcej  pod kierownictwem p. Joanny Sadkiewicz, diakoni muzycznej Grupy Apostolskiej, kantorom oraz prowadzącej śpiew p. Marii Figiel.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – po Mszach świętych wobec Najświętszego Sakramentu ponowimy akt poświęcenia  się Sercu Pana Jezusa /za jego publiczne odmówienie możemy zyskać odpust zupełny/.                                                                               

Spotkanie Rady Parafialnej w środę o godz. 19:00.

Parafialna  zabawa andrzejkowa w strażnicy w najbliższą sobotę.  Zapisy  jeszcze dziś w  zakrystii lub u przedstawicieli Rady Parafialnej. Koszt 200 zł. od pary.

Na cele inwestycyjne w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 13710 zł. Bóg zapłać wszystkim.

Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o kościół. Na kolejną niedzielę prosimy rodziny: Tuczyńscy Figuła – Mitana - Matoga / 2 rodziny /.

Są  jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Trzebini w niedzielę 1grudnia / niedziela / na spektakl Marcina Kobierskiego i trzebińskiej Grupy Misterium „ 7:15 do Karim”. Wyjazd o godz. 16:00, powrót po godz. 20:00. Koszt przejazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii.

Kiermasz dobrej książki organizuje  młodzież Grupy Apostolskiej pod patronatem Rady Parafialnej. Książki / w idealnym stanie / którymi chcielibyśmy się podzielić z innymi możemy przynosić do kosza wystawionego w salce do środy 27 listopada.   W niedzielę 1 grudnia po Mszach św.  będziemy mogli nabyć  książki, które pogłębią nam wiedzę, wiarę, czy posłużą na dobry prezent. Za dobrowolne ofiary młodzież pragnie zakupić projektor multimedialny do salek.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych, wszystkim błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia.

                                                                                              Samolotowa pielgrzymka do Francji i Hiszpani
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2019-09-21 15:14:19

BARCELONA – GIRONA – CARCASONNE – LOURDES – MONTSERRAT – COSTA BRAVA - BARCELONA – TOSSA DE MAR – BLANES

                          Termin: 22.04 – 29.04.2020 r. Cena: 3 250 PLN/os.*  zaliczka 1000 zł do 13.X.19r.

Dzień 1: Wylot z Krakowa do Barcelony, Girona

Spotkanie na lotnisku w Krakowie – Balicach na dwie i pół godziny przed wylotem. Odprawa biletowo-bagażowa. Planowany odlot do Hiszpanii o godzinie o godzinie 6.45. Przylot do Barcelony o godzinie 09.30. Przejazd do Girony posiadającą jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii oraz jedną z największych i najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w Europie. Katedra w Gironie słynie z najszerszej nawy na świecie. Turystów urzekają także kolorowe domy nad rzeką Onyar. Następnie transfer do hotelu na Costa Brava. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Carcassonne, Lourdes

Rano, po śniadaniu wyjazd z Costa Brava w kierunku Francji. Przejedziemy do Carcassonne, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast francuskich. Spacer urokliwymi uliczkami tego miasteczka wzdłuż murów obronnych. Czas wolny. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Po niej wieczorem weźmiemy udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 3: Lourdes

Rano, po śniadaniu całodzienny pobyt w Sanktuarium Maryjnym w Lourdes. Przejście Drogą Jubileuszową. Nawiedzimy kościół św. Piotra, w którym została ochrzczona Św. Bernadetta, celę więzienną „Le Cachot”, w której mieszkała wraz ze swą ubogą rodziną oraz Młyn Boly, w którym się urodziła. Ostatnim i najważniejszym punktem „Drogi” jest Grota Massabielle, w której Maryja objawiła się św. Bernadecie i gdzie znajduje się cudowne źródło. Po południu dla chętnych kąpiel i uczestnictwo w Procesji Eucharystycznej. Wieczorem obiadokolacja. Po niej wieczorem weźmiemy udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 4: Lourdes

Rano, po śniadaniu Droga Krzyżowa Edpelugues. Czas wolny. Po południu dla chętnych kąpiel. Wieczorem obiadokolacja. Po niej wieczorem weźmiemy udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 5: Montserrat, Costa Brava

Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Hiszpanii. Po drodze nawiedzimy wzgórze Montserrat. To najważniejsze dla mieszkańców Katalonii Sanktuarium Czarnej Madonny, zwanej przez Katalończyków La Moreneta. Następnie przejazd do hotelu na Costa Brava. Wieczorem obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6: Barcelona

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Barcelony, stolicy Katalonii, w której tworzył swe dzieła znakomity artysta – Antonio Gaudi, zobaczymy słynną Sagradę Familię, a także Las Ramblas. następnie przejedziemy do Dzielnicy Gotyckiej ponad którą góruje Katedra św. Eulalii i Pałac Królewski. Zobaczymy także, wzgórze Montjuic, gdzie znajduje się Poble Espanyol z replikami rzeczywistych budowli różnych iberyjskich stylów i regionów. Wizyta w Poble Espanyol jest zatem swego rodzaju wycieczką dookoła Hiszpanii. W godzinach wieczornych powrócimy do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7: Tossa de Mar, Blanes

Rano, po śniadaniu w hotelu. Po nim przejazd do Tossa de Mar (możliwość zorganizowania rejsu statkiem - dodatkowo płatne około 35 euro). Jest to urokliwe średniowieczne miasteczko – perełka wybrzeża Costa Brava. Następnie przejazd do Blanes do Ogrodu Botanicznego, który w okresie wiosny jest wyjątkowo urokliwy. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8: Powrót do Polski

Rano wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd na lotnisko w Barcelonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Krakowa o godzinie 10.05. Przylot do Kraków o godzinie 12.55. Zakończenie Pielgrzymki.

* Cena skalkulowana jest na grupę 46 os. Na dzień przygotowania programu 19.09.2019 r. nie zostały dokonane żadne rezerwacje, stąd cena może uleć zmianie ze względu na podniesienie ceny biletów lotniczych przez linię lotniczą Ryanair.

Cena zawiera:

 Przelot liniami lotniczymi Ryanair na trasie Kraków – Barcelona – Kraków; bagaż podręczny     o wymiarach 40cmx20cmx25cm, bagaż główny do 20 kg, opłaty lotniskowe;

 Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;

 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-osobowych z łazienkami);

 Wyżywienie 2 x dziennie: 6 śniadań, 7 obiadokolacji;

 opiekę polskiego pilota na całej trasie pielgrzymki;

 Ubezpieczenie: KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN), z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych;

 przedstawiony program pielgrzymki;

 codzienna Msza św.;

 Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, taksy klimatycznej, słuchawek podczas zwiedzania, składka na TFG (ok 70 euro – płatne u pilota w autokarze);

 transferu z parafii na/z lotniska;

 dodatkowego rejsu do Tossa de Mar (około 35 euro/os.);

 dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej 140 PLN/os.;

 dopłata do pokoju 1-osobowego SGL około 140 euro/os. (na zapytanie);

 wydatków własnych;

 świadczeń nie wymienionych w ofercie.

 

B.P. ORLANDO TRAVEL ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

B.P. ORLANDO TRAVEL nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez tanie linie lotnicze. W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Travel zastrzega sobie możliwość zmian w programie.

 

Biuro Podróży ORLANDO TRAVEL Sp. z o.o.

32-050 Skawina, ul. Ks. J. Popiełuszki 2 D

Tel./Fax: +48 12 276 24 39 wew. 23

Tel. kom. +48 791 992 802

orlando@orlando.com.pl

www.orlando.com.pl, www.pielgrzymki.pl

NIP: 944-20-64-651, REGON: 351384359, KRS: 0000118138Ziemia Święta 8-15.02.19
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2019-02-22 19:29:53


Foto - video " Św. Małgorzata Maria Alacoque " Grupa Misterium 9.12.18
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2018-12-14 20:25:00

Zdjęcia:

https://www.dropbox.com/sh/lj3n1atjp85pkhz/AABjokgt5X39G-l3ND0cd2i4a?dl=0 

Film: 

https://1drv.ms/f/s!AltXGZpKTuvLZpbPEj6hlDQ4pEI

 Relacja z Jubileuszu 25-lecia Parafii.
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2018-12-08 16:42:05
https://diecezja.pl/aktualnosci/25-lat-parafii-w-bysinie/
 
https://www.flickr.com/photos/archidiecezjakrakow/sets/72157674305270647


Foto galeria renowacji figury Serca Pana Jezusa
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2018-10-15 15:59:27

http://www.beatabodzioch.pl/aktualnosci_56_odnowienie-i-konserwacja-figury-jezusa-chrystusa-do-kosciola-parafialnego-w-bysinie.htmIKNONA słowo s. Beaty Bodzioch
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2018-02-05 22:29:14

IKONA

Święta Małgorzata Maria Alacoque

Święta Małgorzata Maria Alacoque, francuska wizytka i mistyczka żyła w latach 1647-1690. Przez ponad półtora roku Pan Jezus w objawieniach przedstawiał jej swoje Serce, bezgranicznie kochające ludzi i oczekujące ich miłości. Małgorzata nazywana jest "świętą od Serca Jezusowego".W jednym z listów tłumaczy: To Boże Serce jest niezgłębioną otchłanią wszelkich dóbr, do której ubodzy mają się zwracać we wszystkich swoich potrzebach. Ono jest otchłanią radości, w której przepadają wszystkie nasze smutki. Jest otchłanią pokory przeciwko naszej pysze, jest otchłanią miłosierdzia dla nieszczęśliwych, jest wreszcie otchłanią miłości, w której powinniśmy ukryć całą naszą nędzę.

Dwanaście obietnic Pana Jezusa

W trakcie objawień Pan Jezus przekazał siostrze Małgorzacie Marii przyrzeczenia skierowane do czcicieli Jego Serca.

1. Dam im wszystkie łaski potrzebne w ich stanie. 

2. Zgoda i pokój będą panowały w ich rodzinach.

3. Będę ich pocieszał we wszystkich ich strapieniach. 

4. Będę ich bezpieczną ucieczką za życia, a szczególnie przy śmierci.

5. Wyleję obfite błogosławieństwa na wszystkie ich przedsięwzięcia. 

6. Grzesznicy znajdą w mym Sercu źródło nieskończonego miłosierdzia. 

7. Dusze oziębłe staną się gorliwymi. 

8. Dusze gorliwe dojdą szybko do wysokiej doskonałości. 

9. Błogosławić będę domy, w których obraz mego Serca będzie umieszczony i czczony. 

10. Kapłanom dam moc kruszenia serc najzatwardzialszych. 

11. Imiona tych, co rozszerzać będą to nabożeństwo, będą zapisane w mym Sercu i na zawsze w Nim pozostaną. 

12. Przyrzekam w nadmiarze miłosierdzia Serca mojego, że wszechmocna miłość moja udzieli tym wszystkim, którzy komunikować będą w pierwsze piątki przez dziewięć miesięcy z rzędu, łaskę pokuty ostatecznej, że nie umrą w stanie niełaski mojej ani bez sakramentów i że Serce moje stanie się dla nich bezpieczną ucieczką w godzinę śmierci.

Apostołce powierzył specjalną misję. Miała mówić ludziom o wielkim skarbcu miłości, jakim jest Serce Jezusa. Jej zadanie polegało na uświadomieniu ludziom konieczności zadośćuczynienia i wynagradzania Jezusowi za nasze grzechy.

Moje Boskie Serce goreje tak wielką miłością ku ludziom, a zwłaszcza ku tobie, że nie może już powstrzymać w sobie płomieni tej gorącej miłości. Musi je rozlać za twoim pośrednictwem i ukazać się ludziom, by ich ubogacić drogocennymi skarbami, które ci odsłaniam, a które zawierają łaski uświęcające i zbawienne, konieczne, by ich wydobyć z przepaści zatracenia". Po tych słowach Jezus ukazał zakonnicy swoje bijące Serce, a następnie zażądał jej serca. Oddała Mu je z radością, a On zanurzył je w swoim Sercu, po czym zwrócił Małgorzacie Marii "jako płomień gorejący w kształcie serca". Powiedział, że jest to drogocenny zadatek Jego miłości, która trawić będzie ją do ostatniej chwili. Od tej pory zakonnica miała odczuwać w swoim sercu nieustający ból, który narastał w każdy pierwszy piątek miesiąca.

"Odpowiadajcie Mu zatem miłością na miłość”- mówiła święta

W objawieniach Jezus niezwykle mocny nacisk kierował na Eucharystie - Sakrament Miłości - zajmuje istotne miejsce w kulcie Serca Jezusowego. "Masz w każdy pierwszy piątek miesiąca przyjmować Mnie w Komunii św." - powiedział siostrze Małgorzacie Marii Jezus podczas trzeciego objawienia.Trzeba tutaj przywołać też inne słowa Chrystusa wypowiedziane podczas tego samego objawienia. Były one gorzkie. Jezus, który bardzo umiłował ludzi, doznaje od nich tyle niewdzięczności i obojętności: "Sprawia mi to bardziej przykrą udrękę niż wszystko, co wycierpiałem w czasie mojej męki". Zwracając się do Małgorzaty Marii, Pan mówił:"Ty przynajmniej spraw Mi tę radość i wynagradzaj mi ich niewdzięczność, o ile to uczynić zdołasz". Właśnie takim wynagrodzeniem jest przyjmowanie Komunii św., która najściślej łączy człowieka z ofiarą Zbawiciela. Zgodnie z życzeniem Pana Jezusa, należy do niej przystępować często, a szczególnie w pierwsze piątki miesiąca.

Teologia Ikony

POWSTAWANIE IKONY

Ikona nie jest zwykłym obrazem religijnym. Pisanie Ikon jest czynnością święta, dlatego wymaga łaski uświęcającej ikonografa, postów i umartwień, które to ofiary uznaje się, że Bóg zamienia potem na łaski płynące z tej ikony. Przed rozpoczęciem pracy ikonograf  odmawia się modlitwę do Ducha Świętego by to On był inspiratorem i mocą tej ikony, by sam posługiwał się ręka ikonografa. Artysta wyrzeka się swojej chwały a prosi by Bóg był uwielbiony na tym Obrazie, dlatego tez zawsze podpisuje się z tyłu ikony, nigdy na obrazie.

ZŁOTO NA IKONIE

Złoty kolor w ikonografii oznacza łaskę uświęcająca, Niebo, nieśmiertelność, życie wieczne. Złoto więc niejako napomina nasze sumienie, sugeruje pytanie: czy moje życie prowadzę w Komunii z Jezusem Eucharystycznym. Jest to niezwykle ważny komunikat który posyła nam Ikona.  Brak łaski bowiem oznacza śmierć i martwotę duszy, co każdego powinno napawać świętym lękiem mobilizującym do decyzji nawrócenia, z modlitwy przy ikonie płyną wszelkie potrzebne łaski by to nawrócenie uzyskać. Obraz ten również jako okno z Nieba lub do Nieba, gdzie są już wszyscy świeci i zapraszają nas do swego grona.

PODOBRAZIE

Nośnikiem Ikony jest deska. Drzewo jest symbolem życia; na nim rosły w Raju życiodajne owoce, z drzewa została wykonana Arka, w której Izraelici przechowywali tablice Prawa Bożego i wreszcie krzyż stał się nowym Drzewem Życia, dzięki któremu na nowo mamy dostęp do wieczności. Dlatego podobrazie ikony przygotowuje się na kawałku drzewa. Najczęściej ikonę pisze się na drzewie lipowym odpowiednio wysuszonym i bez sękowym. Deski odpowiednio się klei, by ikona się nie wyginała ( drewno samo od siebie pracuje). Na deskę kładziemy płótno ( pamiątka Oblicza odbitego na chuście św Weroniki), następnie kładziemy 12 warstw specjalnego gruntu kredowo- klejowego. Zagruntowanie deski zajmuje około tygodnia, ponieważ każda warstwa gruntu musi wyschnąć. Ikonę wykonujemy pigmentami ziemnymi rozpuszczanymi w medium z wina i żółtka. Wszystko to z czego ikona powstaje i co na niej jest- ma głęboka teologiczną, biblijną symbolikę.

POSWIĘCENIE

Już po ukończeniu malowania wizerunku pozostaje jedna zasadnicza czynność: pobłogosławienie ikony. Zgodnie z teologią ikony właściwym dla nich miejscem są świątynie,a jeśli znajdują się poza nimi, muszą najpierw uzyskać błogosławieństwo i uczestniczyć w liturgii. Oficjalnie Ikonę błogosławi  kapłan. Modlitwa sprawia ze Ikona staje się Obrazem Żywym , Duch Święty czyni ja duchowo skuteczną. Kapłan okadza ikonę i poświęca ja wodą święconą. Błogosławieństwo-  inaczej nadanie imienia ikonie jest koniecznym warunkiem "stania się" ikoną sakralną. Wierzymy również że Ikona staje się żywa, pełna światła i łaski, że sprowadzamy przez ten wizerunek danego świętego na ziemię. Prawosławie uznaje ikonę za relikwie pierwszego stopnia. 

Pamiętajmy- nigdy nie czcimy samej deski, a Boga,  Maryję lub świętego ukazanego na niej.

Wizerunek ikonograficzny możemy wykonać tylko temu człowiekowi który został uznany przez Kościół za świętego.

Co istotne- ikona żyje w momencie naszej modlitwy pełnej wiary, to żywa wiara jest brama przepływu wszelkich łask z Bożego Obrazu do naszego serca i życia.