Relacja z Jubileuszu 25-lecia Parafii.
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2018-12-08 16:42:05
https://diecezja.pl/aktualnosci/25-lat-parafii-w-bysinie/
 
https://www.flickr.com/photos/archidiecezjakrakow/sets/72157674305270647


2 Niedziela Adwentu - 9.12.2018
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2018-12-08 16:37:11

Dziś druga niedziela Adwentu.  Roraty w tym tygodniu codziennie o godz. 17:00, w sobotę o godz. 7:00. Dla dzieci po sobotnich roratach na salach słodka niespodzianka, dla dorosłych również.

Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny rozniosą do naszych domów członkowie Rady Parafialnej i przedstawiciele parafii dziś po południu. Ofiary składane przy ich nabywaniu są formą pozyskiwania przez parafię środków na wynagrodzenie całorocznej pełnej poświęcenia posługi  Pani Janiny – organistki, oraz pomagających panów: Michała i Adama.

Różańce na misje możemy składać na stoliku pod chórem  do przyszłej niedzieli.

Świece Caritas będą w sprzedaży od jutra na stoliku pod chórem.      

Żywość na paczki dla uboższych parafian  możemy składać w sklepach w Bysinie    lub w koszu  przed ołtarzem Matki Bożej do soboty 22 grudnia włącznie.

W liturgii Kościoła:

           W środę        –  nowenna do MBNP po roratach

           W czwartek    – wspomnienie  św. Łucji dziewicy, męczennicy

           W piątek       – wspomnienie  św. Jana od Krzyża

Księdzu Janowi Borzęckiemu, Pani Janinie Rozum, Panom: Stanisławowi  i Tadeuszowi Mitanie gratulujemy otrzymanych od ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego  medali Jana Pawła II – za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej.

Księżom rodakom oraz Państwu Renacie i Markowi Bizoń  dziękujemy za ufundowanie wizerunku św. Jana Pawła II.

Państwu Bożenie i Piotrowi Dziatkowiec wraz synami: Rafałem i Michałem wdzięczni jesteśmy za pozłocenie i przyozdobienie korony Matki Bożej oraz ofiarę pieniężną na organizację jubileuszu.

Grupie Misterium, pod kierunkiem Pań: Moniki Koteckiej i Agnieszki Pachoń dziękujemy za dzisiejszą inscenizację o św. Małgorzaty Marii Alacoque i  przesłaniu Serca Pana Jezusa do każdego z nas. Panu Marcinowi Kobierskiemu dziękujemy za scenariusz i aktorską koordynację.

Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o naszą świątynię. Na nadchodzącą niedzielę prosimy rodziny: Grabek  / 2 rodziny / –  Tomaszewscy – Ziaja – Budzoń – Poniedziałek - Gacek - Mrugała.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Rozalię Cyrek, Ludwika Ambroży, Józefa Domanus.  Zmarłych parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

Dziękując wszystkim parafianom za  wspólne chwile naszego parafialnego świętowania, życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia.1 Niedziela Adwentu 2.12.2018
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2018-12-01 16:50:59

Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny -  Adwent -  czas radosnego oczekiwania na  przyjście Pana na końcu czasów, a zarazem czas przygotowania  parafialnego jubileuszu 25-lecia utworzenia naszej parafii i przegotowania się na przeżywanie  Świat Bożego Narodzenia. Roraty w tym tygodniu o godz. 18:00, w sobotę o godz. 8:00 i 10:30.

W naszej parafii WIELKIE DNI – JUBILEUSZOWEGO ZATRZYMANIA... – DNI PARAFIALNYCH REKOLEKCJI – DNI JUBILEUSZU. Ścieżkami  Jezusowej nauki od dziś do środy poprowadzi nas ks. prof. zw. dr hab. Janusz Mastalski – rektor Krakowskiego Seminarium Duchownego, którego serdecznie witamy pośród nas. Program rekolekcji dotarł do naszych domów, jest również w gablocie i na stronie internetowej. Dziś nauki ogólne w czasie Mszy świętych. Nauka dla młodzieży szkół średnich, studentów, młodzieży pracującej dziś po Mszy o godz.16:00 i we wtorek po Mszy św. o godz. 18:00. Nauki dla dorosłych jutro o godz 8:00 i 18:00.  Spotkanie wszystkich rodziców, małżonków w poniedziałek po Mszy o godz. 18:00.  Dzień parafialnej spowiedzi we wtorek rano od 8:00 – 9:15 i po południu  od 16:00 – 18:00. We wtorek Msze sw. z naukami o godz. 9:00 i 18:00. Zakończenie rekolekcjw środę: rano Msza św. o godz. 8:00 i popołudniu nowenna do MBNP o godz. 18:00. Po nowennie ok. godz. 18:20 Msza św. kończąca nasze Jubileuszowe Ewangeliczne zatrzymanie…

Dzieci i gimnazjaliści swoje spotkania będą mieli w ramach lekcji szkolnych. W poniedziałek i we wtorek Msza roratnia również dla nich o godz. 18:00.

Odwiedziny chorych, starszych z posługą sakramentalną w środę od godz. 11:00. Zgłoszenia w zakrystii.

W środę na zakończenie rekolekcji będzie zbierana taca – wyraz naszej wdzięczności względem księdza rekolekcjonisty.    

W liturgii Kościoła:

We wtorek          – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

W czwartek        – wspomnienie  św. Mikołaja, biskupa

Św. Mikołaj  będzie chciał być w naszej parafii na roratach. Pragnie również spotkać się ze wszystkimi dziećmi. Pomocników  prosi o spotkanie przed roratami w salkach.

W piątek -  I piątek miesiąca – DZIEŃ PARAFIALNEGO JUBILEUSZU 25-LECIA UTWORZENIA NASZEJ PARAFII PW. NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA W BYSINIE. MSZA ŚW. DZIĘKCZYNNA Z PROŚBĄ O ŁASKI DLA WSZYSTKICH PARAFIAN POD PRZEWODNICTWEM KS. ARCYBISKUPA MARKA JĘDRASZEWSKIEGO W ASYŚCIE KSIĘŻY RODAKÓW I KSIĘŻY ZWIĄZANYCH Z PARAFIĄ O GODZ. 18:00. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE.

W sobotę      – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. Na Mszy św. o godz. 10:30 poświecenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym. Zapraszamy na wspólną modlitwę w godzinie łaski   od godz. 12:00 – 13:00.

Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947r. pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla  całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu"

W najbliższą niedzielę na Mszach św. o godz. 8:00 i 10:30 pobłogosławimy opłatki, które Rada Parafialna i Przedstawiciele parafii za tydzień po południu rozniosą do  naszych domów.

Na cele inwestycyjne w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 13180 zł. Bóg zapłać.  Panu Pawłowi Ziębie dziękujemy za wykonanie nowych sześciu przenośnych konfesjonałów, Różom  za ich ufundowanie. /Ich poświęcenie jutro na Mszy św. o godz. 18:00/. Pani Dorocie Bizoń wdzięczni jesteśmy za ofiarowane żłóbki z Jezusem na tegoroczne roraty, dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o naszą świątynię. Na nadchodzącą niedzielę prosimy rodziny: Mitana – Matoga   / 2 rodziny / –  Góralik / 3 rodziny / - Dziatkowiec .

Wszystkim  życzymy  owocnych rekolekcji, pięknego przeżycia parafialnego jubileuszu wielu łask Bożych i wytrwałości  w adwentowych postanowieniach.

Zmarłą parafiankę śp. Rozalię Cyrek polecamy Bożemu miłosierdziu. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 13:00.

Notatka z historii parafii.

Pierwsza wzmianka pochodzi z dnia 20.12.1984 r., kiedy to mieszkańcy na wiejskim zebraniu podjęli decyzję o wybudowaniu domu katechetycznego, marząc jednocześnie o budowie kaplicy. Wybrano komitet budowy, a projekt budowy wykonał architekt z Myślenic Mieczysław Pitala. Ofiarodawcami działek pod budowę byli: Jacenty i Maria Czepiel, Eleonora Matusiak i Stanisław Niemiec. Pierwsza zbiórka ofiar na budowę odbyła się w 4.01.1985r. podczas kolędy.  W dniu 12.05.1985 r. ks. dr Stanisław Dobrzanowski – proboszcz myślenickiej parafii przy ołtarzu polowym, na placu budowy odprawił Mszę św. poświęcił plac pod budowę i dokonał wmurowania kamienia węgielnego pod Punkt Katechetyczny. Dzięki ofiarności wiernych i przy udziale fachowców – majstrów z Bysiny wystawiono budynek z piętrem i chórem w stanie surowym przed żniwami 1985 r. Tak oto powstała kaplica, a w dolnej jej części salki katechetyczne. Od 1985 r. do połowy 1987 r. trwały prace przy wykańczaniu i upiększaniu wnętrza kaplicy.  W ołtarzu głównym umieszczono figurę Serca Pana Jezusa, którą ofiarował ks. proboszcz Stanisław Dobrzanowski z Myślenic. 

Dnia 1.06.1987 r. w niedzielę o godz. 17:00 ks. prob. Stanisław Dobrzanowski odprawił pierwszą Mszę św. w nowej kaplicy na podeście i dokonał jej  poświęcenia. W tym czasie w kaplicy do połowy 1990 r. księża z Myślenic w każdą niedzielę odprawiali dwie Msze św. Staraniem ks. kan. Edwarda Baniaka – proboszcza z Myślenic w 1990 r. zostało utworzone duszpasterstwo w Bysinie pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. JUBILEUSZOWE ZATRZYMANIE - 2-5.12.2018
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2018-11-20 20:54:15

Prowadzi  ks. prof. zw. dr hab. Janusz Mastalski

rektor Krakowskiego Seminarium Duchownego

NIEDZIELA 2.12.2018

08.00    Msza święta z nauką ogólną                                                                            

10.30    Msza święta z nauką ogólną

                                                                                     

16.00    Msza święta z nauką ogólną

              po Mszy św. nauka dla młodzieży szkół średnich i studentów

              młodzieży pracującej

 

PONIEDZIAŁEK 3.12.2018

08.00    Msza święta z nauką ogólną                       

10.00    Nauka dla dzieci

11.00    Nauka dla uczniów klasy VII-VIII i gimnazjalistów

18.00    Msza święta z nauką ogólną

              po Mszy św. nauka stanowa dla małżonków

 

WTOREK 4.12.2018 – dzień spowiedzi

            

                                 08.00 – 9.00  - spowiedź

09.00    Msza święta z nauką dla chorych i starszych

     z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych 

                  

10.00    Nauka dla dzieci, po nauce i spowiedź dzieci klasy IV – VI

11.00    Nauka i spowiedź  dla uczniów klasy VII-VIII i gimnazjalistów

 

                               16:00  – 18:00  - spowiedź

18.00    Msza święta z nauką ogólną

             po Mszy św. nauka dla młodzieży szkół średnich i studentów

             młodzieży pracującej

 

 ŚRODA   5.12.2018 - zakończenie

  8.00    Msza święta z nauką na zakończenie rekolekcji   

                 – oddanie parafii NSPJ

10.00    Msza święta dla dzieci i gimnazjalistów z nauką na zakończenie renowacji misji 

               – oddanie parafii NSPJ

11.00    Odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną w domach

18.00    nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

18.30    Msza święta z nauką na zakończenie rekolekcji      

               – oddanie parafii NSPJFoto galeria renowacji figury Serca Pana Jezusa
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2018-10-15 15:59:27

http://www.beatabodzioch.pl/aktualnosci_56_odnowienie-i-konserwacja-figury-jezusa-chrystusa-do-kosciola-parafialnego-w-bysinie.htmPIELGRZYMKA " ZIEMIA ŚWIĘTA " 8 - 15.02.2019
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2018-08-04 10:20:15

Przelot

08FEB   LY5120   KRK   TLV   10:20   14:45

15FEB   LY5119   TLV   KRK   06:30   09:25

Dzień 1

Kraków - Tel Awiw

Przelot na trasie Kraków - Tel Awiw, nocleg.

Dzień 2 

Cezarea Nadmorska - Hajfa - Nazaret - Kana Galilejska

Przejazd do Cezarei Nadmorskiej gdzie jak mówi tradycja Św. Paweł wygłosił swoja słynną mowę w obronie kościoła. Zwiedzanie teatru i pałacu przez Heroda Wielkiego. Następnie udamy się  do kościoła Stella Maris w Haifie, gdzie ukrywał się prorok Eliasz przed gniewem króla Araba. Przez dolinę Jezreel pojedziemy do Nazaretu i zwiedzimy Bazylikę zwiastowania Najświętszej Marii Panny, grotę stanowiącą cześć domu Marii, kościół Św. Józefa oraz źródełko Marii. Wyjazd z Nazaretu do Kany Galilejskiej miejsca pierwszego cudu Chrystusa. Nocleg.

Dzień 3

Cezarea Filipowa – Wzgórze Golan – Jezioro Galilejskie

Dzień rozpoczniemy od wizyty w Cezarei Filipowej, miejsca, w którym została nadana instytucja papieska. Jadąc przez Wzgórza Golan, z których widoczny jest Damaszek dotrzemy na Górę Ośmiu Błogosławieństw. Popołudniowe zwiedzanie zaczniemy od rejsu po Jeziorze Galilejskim. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra i ruiny synagogi. Następnie pojedziemy do kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb w Tabgha, gdzie Jezus nakarmił pięć tysięcy mężów i do kościoła Prymatu Św. Piotra, w który jak głosi tradycja Jezus spożył śniadanie z Apostołami po Zmartwychwstaniu oraz przekazał Piotrowi swoje przewodnictwo nad wiernymi i najwyższą władze w kościele. Nocleg.

Dzień 4

Rzeka Jordan – Góra Tabor – Jerycho – Morze Martwe

Rano udamy się nad rzekę Jordan, w wodach, której Jezus przyjął chrzest z rąk św. Jana. Następnie pojedziemy na Górę Tabor do Kościoła Przemienienia Pańskiego. Doliną Jordanu udamy się do Jerycha, najstarszego miasta na świecie (jeśli pozwoli na to sytuacja polityczna). Zwiedzimy zachowane do naszych czasów ruiny – Tel Jerycho oraz drzewo sykomory. Stąd też widoczna jest Góra Kuszenia, na której Jezus pościł przez 40 dni. W drodze nad Morze Martwe miniemy Qumran, miasto gdzie odnaleziono rękopisy pism biblijnych i jak głosi tradycja jest to miejsce, w którym wychował się Jan Chrzciciel. Na zakończenie dnia kąpiel w Morzu Martwym, najbardziej zasolonym zbiorniku wodnym na świecie, zwanym przez miejscową ludność Morzem Życia. Nocleg.

Dzień 5

Betania – Góra Oliwna – Góra Syjon – Betlejem

Pierwszym zwiedzanym miejscem tego dnia będzie Betania, w której Jezus wskrzesił Łazarza. Następnie udamy się na Górę Oliwną, zwiedzimy kaplicę Wniebowzięcia Chrystusa, Kościół Pater Noster – punkt widokowy, zejdziemy drogą Niedzieli Palmowej do Dominus Flevit. W Ogrodzie Getsemani, zwiedzimy Grotę Pojmania, Kościół Wszystkich Narodów znany również pod nazwą Bazyliki Konania. Po czterdziestu czterech stopniach zejdziemy do pustego grobowca Dziewicy w Kościele Wniebowzięcia. Przez Dolinę Kidron udamy się na Górę Syjon, aby zwiedzić Kościół Św. Piotra w Gallicantum, Wieczernik, Grobowiec Dawida oraz piękny kościół Zaśnięcia NMP. Resztę popołudnia spędzimy w Betlejem. Zwiedzimy Kościół Narodzenia Pańskiego, Grotę, w której przyszedł na świat Jezus, Kościół Św. Katarzyny, w którym odprawiana jest coroczna pasterka oraz Grotę, w której według tradycji Św. Hieronim przetłumaczył Vulgate (Łacińska wersja Biblii). Następnie pojedziemy na Pole Pasterzy. Czas na zakupy w Betlejem. Nocleg.

Dzień 6

Droga Krzyżowa – Dzielnica Żydowska – Kościół Św. Anny

Wcześnie rano przejdziemy Droga Krzyżową do Kościoła Grobu Pańskiego. Stamtąd udamy się do żydowskiej części Starego Miasta. Zobaczymy Cardo, Złota Menorę, która jest repliką menory, jaka znajdowała się w zburzonej świątyni. Następnie przejdziemy się w kierunku ruin murów Jerozolimy czasów Króla Hezekiah`a. Jeśli czas na to pozwoli wstąpimy do Syryjskiego Kościoła Prawosławnego, na którego miejscu stał dom Św. Jana zwanego Markiem, w który to kościele znajduje się ikona przedstawiająca Najświętszą Maryję Pannę namalowana jak głosi tradycja przez Św. Łukasza. Następnie udamy się pod Ścianę Płaczu. Na zakończenie nawiedzimy Kościół Św. Anny, miejsce narodzin Matki Bożej oraz zatrzymamy się nad Sadzawką Betesda. Nocleg.

Dzień 7

Ein Karem – czas wolny

W godzinach rannych pojedziemy do Ein Karem, gdzie zwiedzimy miejsce narodzin Św. Jana Chrzciciela – Kościół Nawiedzenia Matki Bożej. W drodze powrotnej zobaczymy budynek Parlamentu Izraelskiego – Knesset. Po południu czas wolny. Nocleg.

Dzień 8

Tel Awiw – Kraków

Przelot na trasie Tel Awiw – Kraków. Powrót do kraju, zakończenie pielgrzymki.

* Biuro GM Travel zastrzega sobie prawo zmian kolejności zwiedzania.

Hotel Tyberiada: Prima Galil www.prima-hotels-israel.com

Hotel Betlejem: Paradise Premium Hotel www.paradisebethlehem.com

Cena:

Min. 36 osób - 1110$

Dopłata do pokoju 1 os. 240 $

W cenę wliczone są:

- przelot liniowym samolotem trasie Kraków – Tel Awiw – Kraków - podatki lotniskowe

- noclegi w pokojach 2 osobowych z łazienkami według podanej opcji hotelowej lub w hotelach o podobnym standardzie

- 2 posiłki dziennie w hotelach (śniadanie typu bufet szwedzki i ciepła kolacja), rozpoczynając od kolacji dnia 1 i kończąc na poczęstunku dnia 8

- napoje: kawa/herbata do śniadania

- wstępy do zwiedzanych miejsc wymienionych w programie

- wjazd taksówką na Górę Tabor

- rejs po Jeziorze Galilejskim - klimatyzowany autokar

- zdjęcie grupowe - ubezpieczenie grupowe SIGNAL IDUNA

- słuchawki - lunch Ryba św. Piotra

W cenę nie wliczone są:

 napiwki w kwocie 45$ od osoby przeznaczone dla obsługi hotelowej, kierowcy i przewodnika  napoje do posiłków

1. Zawarcie umowy Uczestnika pielgrzymki z biurem GM Travel następuje poprzez zapoznanie się z warunkami uczestnictwa, podpisanie Umowy - Zgłoszenia oraz dokonanie wpłaty zaliczki.

2. Wszystkie opłaty Klient składa w terminie wyznaczonym przez biuro:

- bezzwrotny depozyt na poczet linii lotniczych – 350 USD płatny przy zapisie u ks. S. Kowalskiego  do dnia 4 października 2018 r.

- pozostałą część (pomniejszoną o poprzednio dokonaną wpłatę) należy wpłacić do dnia 20 grudnia 2018 r. na konto biura. Depozyt nie podlega zwrotowi, ponieważ jest on przesyłany na konto linii lotniczych wraz z podaniem nazwiska. Wpłata depozytu jest jednoznaczna z akceptacją warunków uczestnictwa w pielgrzymce i nie podlega zwrotowi, nawet jeśli do biura nie wpłynie podpisane zgłoszenie uczestnictwa w pielgrzymce. Osoby, które prześlą zgłoszenie bez przesłania wpłaty nie zostaną wciągnięte na listę uczestników wyjazdu.IKNONA słowo s. Beaty Bodzioch
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2018-02-05 22:29:14

IKONA

Święta Małgorzata Maria Alacoque

Święta Małgorzata Maria Alacoque, francuska wizytka i mistyczka żyła w latach 1647-1690. Przez ponad półtora roku Pan Jezus w objawieniach przedstawiał jej swoje Serce, bezgranicznie kochające ludzi i oczekujące ich miłości. Małgorzata nazywana jest "świętą od Serca Jezusowego".W jednym z listów tłumaczy: To Boże Serce jest niezgłębioną otchłanią wszelkich dóbr, do której ubodzy mają się zwracać we wszystkich swoich potrzebach. Ono jest otchłanią radości, w której przepadają wszystkie nasze smutki. Jest otchłanią pokory przeciwko naszej pysze, jest otchłanią miłosierdzia dla nieszczęśliwych, jest wreszcie otchłanią miłości, w której powinniśmy ukryć całą naszą nędzę.

Dwanaście obietnic Pana Jezusa

W trakcie objawień Pan Jezus przekazał siostrze Małgorzacie Marii przyrzeczenia skierowane do czcicieli Jego Serca.

1. Dam im wszystkie łaski potrzebne w ich stanie. 

2. Zgoda i pokój będą panowały w ich rodzinach.

3. Będę ich pocieszał we wszystkich ich strapieniach. 

4. Będę ich bezpieczną ucieczką za życia, a szczególnie przy śmierci.

5. Wyleję obfite błogosławieństwa na wszystkie ich przedsięwzięcia. 

6. Grzesznicy znajdą w mym Sercu źródło nieskończonego miłosierdzia. 

7. Dusze oziębłe staną się gorliwymi. 

8. Dusze gorliwe dojdą szybko do wysokiej doskonałości. 

9. Błogosławić będę domy, w których obraz mego Serca będzie umieszczony i czczony. 

10. Kapłanom dam moc kruszenia serc najzatwardzialszych. 

11. Imiona tych, co rozszerzać będą to nabożeństwo, będą zapisane w mym Sercu i na zawsze w Nim pozostaną. 

12. Przyrzekam w nadmiarze miłosierdzia Serca mojego, że wszechmocna miłość moja udzieli tym wszystkim, którzy komunikować będą w pierwsze piątki przez dziewięć miesięcy z rzędu, łaskę pokuty ostatecznej, że nie umrą w stanie niełaski mojej ani bez sakramentów i że Serce moje stanie się dla nich bezpieczną ucieczką w godzinę śmierci.

Apostołce powierzył specjalną misję. Miała mówić ludziom o wielkim skarbcu miłości, jakim jest Serce Jezusa. Jej zadanie polegało na uświadomieniu ludziom konieczności zadośćuczynienia i wynagradzania Jezusowi za nasze grzechy.

Moje Boskie Serce goreje tak wielką miłością ku ludziom, a zwłaszcza ku tobie, że nie może już powstrzymać w sobie płomieni tej gorącej miłości. Musi je rozlać za twoim pośrednictwem i ukazać się ludziom, by ich ubogacić drogocennymi skarbami, które ci odsłaniam, a które zawierają łaski uświęcające i zbawienne, konieczne, by ich wydobyć z przepaści zatracenia". Po tych słowach Jezus ukazał zakonnicy swoje bijące Serce, a następnie zażądał jej serca. Oddała Mu je z radością, a On zanurzył je w swoim Sercu, po czym zwrócił Małgorzacie Marii "jako płomień gorejący w kształcie serca". Powiedział, że jest to drogocenny zadatek Jego miłości, która trawić będzie ją do ostatniej chwili. Od tej pory zakonnica miała odczuwać w swoim sercu nieustający ból, który narastał w każdy pierwszy piątek miesiąca.

"Odpowiadajcie Mu zatem miłością na miłość”- mówiła święta

W objawieniach Jezus niezwykle mocny nacisk kierował na Eucharystie - Sakrament Miłości - zajmuje istotne miejsce w kulcie Serca Jezusowego. "Masz w każdy pierwszy piątek miesiąca przyjmować Mnie w Komunii św." - powiedział siostrze Małgorzacie Marii Jezus podczas trzeciego objawienia.Trzeba tutaj przywołać też inne słowa Chrystusa wypowiedziane podczas tego samego objawienia. Były one gorzkie. Jezus, który bardzo umiłował ludzi, doznaje od nich tyle niewdzięczności i obojętności: "Sprawia mi to bardziej przykrą udrękę niż wszystko, co wycierpiałem w czasie mojej męki". Zwracając się do Małgorzaty Marii, Pan mówił:"Ty przynajmniej spraw Mi tę radość i wynagradzaj mi ich niewdzięczność, o ile to uczynić zdołasz". Właśnie takim wynagrodzeniem jest przyjmowanie Komunii św., która najściślej łączy człowieka z ofiarą Zbawiciela. Zgodnie z życzeniem Pana Jezusa, należy do niej przystępować często, a szczególnie w pierwsze piątki miesiąca.

Teologia Ikony

POWSTAWANIE IKONY

Ikona nie jest zwykłym obrazem religijnym. Pisanie Ikon jest czynnością święta, dlatego wymaga łaski uświęcającej ikonografa, postów i umartwień, które to ofiary uznaje się, że Bóg zamienia potem na łaski płynące z tej ikony. Przed rozpoczęciem pracy ikonograf  odmawia się modlitwę do Ducha Świętego by to On był inspiratorem i mocą tej ikony, by sam posługiwał się ręka ikonografa. Artysta wyrzeka się swojej chwały a prosi by Bóg był uwielbiony na tym Obrazie, dlatego tez zawsze podpisuje się z tyłu ikony, nigdy na obrazie.

ZŁOTO NA IKONIE

Złoty kolor w ikonografii oznacza łaskę uświęcająca, Niebo, nieśmiertelność, życie wieczne. Złoto więc niejako napomina nasze sumienie, sugeruje pytanie: czy moje życie prowadzę w Komunii z Jezusem Eucharystycznym. Jest to niezwykle ważny komunikat który posyła nam Ikona.  Brak łaski bowiem oznacza śmierć i martwotę duszy, co każdego powinno napawać świętym lękiem mobilizującym do decyzji nawrócenia, z modlitwy przy ikonie płyną wszelkie potrzebne łaski by to nawrócenie uzyskać. Obraz ten również jako okno z Nieba lub do Nieba, gdzie są już wszyscy świeci i zapraszają nas do swego grona.

PODOBRAZIE

Nośnikiem Ikony jest deska. Drzewo jest symbolem życia; na nim rosły w Raju życiodajne owoce, z drzewa została wykonana Arka, w której Izraelici przechowywali tablice Prawa Bożego i wreszcie krzyż stał się nowym Drzewem Życia, dzięki któremu na nowo mamy dostęp do wieczności. Dlatego podobrazie ikony przygotowuje się na kawałku drzewa. Najczęściej ikonę pisze się na drzewie lipowym odpowiednio wysuszonym i bez sękowym. Deski odpowiednio się klei, by ikona się nie wyginała ( drewno samo od siebie pracuje). Na deskę kładziemy płótno ( pamiątka Oblicza odbitego na chuście św Weroniki), następnie kładziemy 12 warstw specjalnego gruntu kredowo- klejowego. Zagruntowanie deski zajmuje około tygodnia, ponieważ każda warstwa gruntu musi wyschnąć. Ikonę wykonujemy pigmentami ziemnymi rozpuszczanymi w medium z wina i żółtka. Wszystko to z czego ikona powstaje i co na niej jest- ma głęboka teologiczną, biblijną symbolikę.

POSWIĘCENIE

Już po ukończeniu malowania wizerunku pozostaje jedna zasadnicza czynność: pobłogosławienie ikony. Zgodnie z teologią ikony właściwym dla nich miejscem są świątynie,a jeśli znajdują się poza nimi, muszą najpierw uzyskać błogosławieństwo i uczestniczyć w liturgii. Oficjalnie Ikonę błogosławi  kapłan. Modlitwa sprawia ze Ikona staje się Obrazem Żywym , Duch Święty czyni ja duchowo skuteczną. Kapłan okadza ikonę i poświęca ja wodą święconą. Błogosławieństwo-  inaczej nadanie imienia ikonie jest koniecznym warunkiem "stania się" ikoną sakralną. Wierzymy również że Ikona staje się żywa, pełna światła i łaski, że sprowadzamy przez ten wizerunek danego świętego na ziemię. Prawosławie uznaje ikonę za relikwie pierwszego stopnia. 

Pamiętajmy- nigdy nie czcimy samej deski, a Boga,  Maryję lub świętego ukazanego na niej.

Wizerunek ikonograficzny możemy wykonać tylko temu człowiekowi który został uznany przez Kościół za świętego.

Co istotne- ikona żyje w momencie naszej modlitwy pełnej wiary, to żywa wiara jest brama przepływu wszelkich łask z Bożego Obrazu do naszego serca i życia.