3 Niedziela Zwykła 21.01.2018
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2018-01-20 08:15:12

 

W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

Z kalendarza liturgicznego:

dziś               – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

w środę         – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

                    – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

w czwartek    – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

w   piątek      – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Babci, a jutro  Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się za nich, za żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.

Kolędowanie Róży Różańcowej św. Rodziny w środę po Mszy św. w salce.

Spotkanie rodziców i dzieci pierwszokomunijnych również w środę po wspólnej modlitwie na nowennie i Mszy św.

Pani Dyrektor, Nauczyciele i Przedszkolaki zapraszają wszystkich na Jasełka, które odbędą się  w budynku OSP w Bysinie w przyszłą niedzielę o godzinie 15:00.

Dziękujemy rodzinom, które w darze ofiary zadbały o czystość świątyni, w tym tygodniu prosimy rodziny: Górka – Parszywka – Paduch - Kiszka – Parszywka – Smoleń – Figiel / 2 rodziny /.

Ogłoszenie Pani Sołtys:

Szczepienie psów i kotów przeciw wściekliźnie w piątek 26 stycznia w godzinach od 8:00 do 10:00. Szczegóły na plakatach.

Wszystkim życzymy ewangelicznej radości. Studentom udanej sesji, babciom i dziadkom zadowolenia ze swych wnucząt. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi.

 2 Niedziela Zwykła 14.01.2018
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2018-01-12 15:11:08

Dziś druga niedziela zwykła. Wspólne kolędowanie przy żłobku Pana Jezusa o godz. 16:45. Śpiew kolęd ubogaci nam Grupa Misterium. Zapraszamy całymi rodzinami. Po kolędowaniu Panie z Kola Gospodyń zapraszają na pyszne niespodzianki  do salki.

Z kalendarza liturgicznego:

w środę        – wspomnienie św. Antoniego, opata

                   – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

w   piątek     – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Na cele inwestycyjne tydzień temu zebraliśmy 13520 zł.  Bóg zapłać.

Spotkanie rodziców wraz z dziećmi klas III w środę 24 stycznia po nowennie.

Uczestników pielgrzymki do Medjugorie w dniach 28.04 – 6.05.2018r. prosimy o potwierdzenie swojego udziału i wpłatę zaliczki 300 zł. do przyszłej niedzieli włącznie. Najlepiej w tygodniu zakrystii po Mszach św. lub w sobotę w kancelarii parafialnej w godz. 8:00 – 8:30. Przy wpłacie konieczny numer dowodu i data jego ważności.

Dobiegły końca  duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii.

Drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy, ofiary, poczęstunki, z serca dziękujemy. Dziś w duchu wdzięczności sprawujemy Msze św. w Waszej intencji.

Odpowiadając na sugestie kolędowe nasza parafia organizuje z Biurem Orlando pielgrzymkę  „ Trzy stolice” w wakacje w dniach 16 – 20.07. 2018r. Szczegóły w gablocie i stronie internetowej. Zapisy w zakrystii.

Dziękujemy rodzinom, które w darze ofiary zadbały o czystość świątyni, w tym tygodniu prosimy rodziny: Pitek – Góralik – Hudaszek – Wrona – Klęp / 2 rodziny/ - Wielgus.

Spotkanie z Posłem Arkadiuszem Mularczykiem dot. reparacji wojennych za zbrodnie Niemców w Polsce jutro w Domu Katolickim w Myślenicach o godz. 19.30.        

Ogłoszenie Pani Sołtys:

Z dniem 30 stycznia br. mija termin płatności obowiązkowego ubezpieczenia budynków i OC rolników w PZU SA. Należności przyjmuje Pani Katarzyna w czwartki, w salce katechetycznej w godz. 18:00 – 19:00, w pozostałe dni w domu po godz.16:00.

Polecając sobotni Opłatek Strażacki wraz z zabawą wszystkim życzymy dobrej niedzieli, dobrego tygodnia, niech Pan Bóg błogosławi.

 PIELGRZYMKA "TRZY STOLICE' 16-20.07.2018
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2018-01-12 14:58:05

BUDAPESZT, BRATYSŁAWA, WIEDEŃ - 5 dni LEWOCZA – KOSZYCE – BUDAPESZT – ESZTERGOM – WYSZEGRAD – SZENTENDRE – BRATYSŁAWA – WIEDEŃ – KAHLENBERG

                    Termin: 16.07 – 20.07.2018 r.                            Cena: 1 290 zł/os.

Dzień 1: Wyjazd z Polski, Lewocza, Koszyce O ustalonej wczesnej godzinie porannej spotykamy się na wyznaczonym parkingu. Podstawienie autokaru, pakowanie bagaży. Msza św. rozpoczynająca pielgrzymkę. Wyjazd w kierunku Słowacji. Przejazd do Lewoczy – perełkę średniowiecznej architektury, miasto nazywane przez niektórych Słowacką Norymbergą, z którego swe pielgrzymki rozpoczynały narody Słowiaoskie. Tu zobaczymy Kościół Św. Jakuba Starszego z XIV w. z największym na świecie ołtarzem gotyckim, ratusz, klatkę haoby, dom lewockiego rodu bankierów i kupców - Thurzonów, Dom Mistrza Pawła, mury miejskie. Następnie udamy się do Koszyc, gdzie nawiedzimy Katedra św. Elżbiety, to jeden z piękniejszych kościołów całej Słowacji. Wyróżnia się wspaniałą gotycką architekturą i dwiema zupełnie różnymi wieżami – jedna strzelista, druga zwieoczona metalowym hełmem ze złotymi zdobieniami.. Wieczorem zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Budapesztu. Dzień 2: Budapeszt Rano, po śniadaniu przejazd do stolicy Węgier - Budapesztu. W programie: panorama Parlamentu, nawiedzenie Bazyliki św. Stefana, Plac Bohaterów z Grobem Nieznanego Żołnierza, Wzgórze Zamkowe oraz Kościół Macieja i Baszta Rybacka. Następnie przejazd na wzgórze Wzgórza Gelerta. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Budapesztu. Dzień 3: Esztergom, Wyszehrad, Szentendre, Rano, po śniadaniu przejazd do Esztergom. Zwiedzania największej na Węgrzech bazyliki i miejsca spoczynku legendarnego węgierskiego patrioty kardynała Józefa Mindeszenty. Nawiedzenie krypty z grobem kardynała, przy którym modlił się w czasie swojej pielgrzymki na Węgry Jan Paweł II. Następnie przejazd do Wyszehradu, historycznego miasteczka, które w średniowieczu było stolicą Węgier, zobaczymy tam ruiny cytadel. W tym dniu udamy się także do Szentendre - zwiedzimy malownicze naddunajskie miasteczka oraz zobaczymy sławne Muzeum Marcepanu. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu. Dzień 4: Bratysława, Wiedeń Rano, po śniadaniu przejazd do Bratysławy – krótkie zwiedzanie: Wzgórze Zamkowe - Katedra św. Marcina - Wieża św. Michała Archanioła - Hlavne Namestie - Pałac Prymasowski - Teatr Narodowy. Następnie przejedziemy do Wiednia. Wieczorny objazd najciekawszych pięknie iluminowanych zakątków Wiednia. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.Dzień 5: Wiedeń Rano, po śniadaniu przejedziemy na wzgórze Kahlenberg, z którego roztacza się piękna panorama na całą stolicę Austrii. Nawiedzimy tamtejszy kościółek z pamiątkami po królu Janie III Sobieskim. Następnie przejedziemy do Wiednia, zwiedzanie: Pałac Schonnbrunn (z zewnątrz) - Belweder - Plac Karola - Opera - Starówka (Katedra św. Szczepana, Hofburg, Graben, Hoher Markt). W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną przez Czechy do Polski. Powrót w godzinach późno wieczornych.

CENA ZAWIERA: PRZEJAZD AUTOKAREM (klimatyzacja, barek we własnym zakresie, video, wc, nowoczesne rozkładane fotele); 4 NOCLEGÓW W HOTELACH 2**/3*** (Pokoje 2 lub 3- osobowe z łazienkami); WYŻYWIENIE: 4 śniadania, 4 obiadokolacje; UBEZPIECZENIE SIGNAL IDUNA: KL (10 000 €) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe; OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA; PROGRAM W CZASIE PIELGRZYMKI; CODZIENNA MSZA ŚWIĘTA; TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY; PODATEK VAT. CENA NIE ZAWIERA: kosztów dodatkowych związanych w realizacją programu, biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską, wjazdów do miast, słuchawek, taksy klimatycznej – około 45 EUR/osoby (płatne u pilota w autokarze, rozliczane na koniec pielgrzymki); napoi do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji  z imprezy turystycznej (3,9 % kwoty pielgrzymki – płatne tylko w dniu zapisu); wydatków własnych; dopłaty do pokoju 1-osobowego (na zapytanie); B.P. ORLANDO TRAVEL ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚD ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓWMEDJUGORIE 28.04 - 6.05.2018 / 9 dni /
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2017-10-07 11:55:46

Pielgrzymka ma charakter duchowy, zachęcamy wszystkich do zapoznania się już wcześniej z Objawianiami Matki Bożej w Medjugorie, by głębiej doświadczyć wielkiej łaski płynącej z tego miejsca. 

                                                        PROGRAM:

Medjugorie

*Duchowa opieka ks. Sławomir Kowalski

*Codzienna Eucharystia, możliwość spowiedzi

*Góra Podbrdo ( miejsce objawień)

*Góra Krizevac

*Zawierzenie Matce Bożej we wspólnocie Błogosławieństw

*Udział w Objawieniu 2-go maja

*Nawiedzenie wspólnot działających w Medjugorie ( np.: Cenacolo, Patrik i Nansy)

*Wodospady Kravica

 Poza Medjugorie odwiedzimy:

* Dubrownik

* Jeziora Plitwickie

* Nawiedzenie Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa, gdzie w roku 1411 miał miejsce Cud Eucharystyczny.

*Rivera Makarska, Msza Św. w Chorwackim Lourdes

Program będzie podawany na bieżąco, w miarę możliwości będziemy chcieli również zaprosić na świadectwo osoby, które posługują w Medjugorie i za sprawą Matki Bożej przeżyły w tym miejscu głębokie nawrócenie.

 W cenie pielgrzymki:

-komfortowy klimatyzowany autokar  57 osób+ 2 kierowców ( firma Michalus z Dziekanowic)

-opieka i organizacja - Beata Bodzioch + Siostra Hiacynta( posługująca od wielu lat  w Medjugorie)

-przejazd z noclegami

-8 noclegów+ wyżywienie + prowiant w drodze powrotnej

-pokoje z łazienkami

-ubezpieczenie

-wstęp na jeziora Plitwickie

-Dubrownik- wstępy+ przewodnik

-wstęp na Kravice ( wodospady)

-ofiara dla wspólnot, które odwiedzimy

Cena pielgrzymki zawierająca już wszelkie opłaty oraz bilety wstępu oscyluje między :  1550zł a 1600zł

Dokładna cenę podamy w styczniu znając aktualne ceny biletów wstępu, kursu euro, wtedy dokonujemy ostatecznych rezerwacji.  Zapisy od 8.10.17 w zakrystii.