28 Niedziela Zwykła 15.10.2017
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2017-10-14 09:00:32

Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 15:30, w tygodniu o godz.17:30. W sobotę / ze względu na konsekrację kościoła w Nowym Targu / różaniec zmówimy po Mszy św. o godz. 8:00.

W dzisiejszą niedzielę po mszach św. datkiem do puszek możemy wesprzeć Fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu

W poniedziałek        –  wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

We wtorek               –  wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i męczennika

W środę                    – święto św. Łuksza, ewangelisty

W piątek                   – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera,

W sobotę                  – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

Na cele inwestycyjne tydzień temu zebraliśmy rekordowo 13570 zł.  Bóg zapłać.

Wyjazd do Łagiewnik na modlitewne  czuwanie jutro z parkingu o godz. 20:15. Powrót z Łagiewnik o godz. 24:00.

Wejściówki na spektakl myślenickiej Grupy Misterium pt. „Kłamstwo” w reżyserii Marcina Kobierskiego na niedzielę  22 października na godz. 18:15 możemy nabyć na stoliku pod chórem.

Na pielgrzymkę do Medjugorie na chwilę obecną zapisy tylko na listę rezerwową. Brak wolnych miejsc.

Wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.  Na stoliku pod chórem są wystawione kartki, prosimy o ich zabranie  i wypisanie na nich imion zmarłych, których chcemy polecać Bożemu Miłosierdziu. Bardzo prosimy o zapisywanie imion zmarłych w mianowniku. Wypominki roczne będziemy czytać w niedziele przed mszami św. o godz.8:00 i 10:30 /naprzemiennie/. Wypominki jednorazowe będziemy polecać w listopadzie na mszach św. Dodatkowo w każdy I piątek miesiąca o godz. 18:00 będziemy odprawiać mszę św. w intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele.

W tym tygodniu Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. W sobotę o godz. 8:00.

Dziękujemy naszym Strażakom za dokończenie malowania ogrodzenia od strony wschodniej kościoła. Anonimowemu ofiarodawcy wdzięczni jesteśmy za ofiarę złożoną do nowennowej skrzynki próśb i podziękowań na przyozdobienie MBNP.

Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o naszą świątynię. W tym tygodniu prosimy rodziny: Dziatkowiec – Ryś – Kaczmarek – Zięba – Grabek – Leśniak / 2 rodziny/ .

W minionym tygodniu pożegnaliśmy spośród nas śp. Władysława Leśniaka. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia

MEDJUGORIE 28.04 - 6.05.2018 / 9 dni /
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2017-10-07 11:55:46

Pielgrzymka ma charakter duchowy, zachęcamy wszystkich do zapoznania się już wcześniej z Objawianiami Matki Bożej w Medjugorie, by głębiej doświadczyć wielkiej łaski płynącej z tego miejsca.

PROGRAM:

Medjugorie

*Duchowa opieka ks. Sławomir Kowalski

*Codzienna Eucharystia, możliwość spowiedzi

*Góra Podbrdo ( miejsce objawień)

*Góra Krizevac

*Zawierzenie Matce Bożej we wspólnocie Błogosławieństw

*Udział w Objawieniu 2-go maja

*Nawiedzenie wspólnot działających w Medjugorie ( np.: Cenacolo, Patrik i Nansy)

*Wodospady Kravica

Poza Medjugorie odwiedzimy:

* Dubrownik

* Jeziora Plitwickie

* Nawiedzenie Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa, gdzie w roku 1411 miał miejsce Cud Eucharystyczny.

*Rivera Makarska, Msza Św. w Chorwackim Lourdes

Program będzie podawany na bieżąco, w miarę możliwości będziemy chcieli również zaprosić na świadectwo osoby, które posługują w Medjugorie i za sprawą Matki Bożej przeżyły w tym miejscu głębokie nawrócenie.

W cenie pielgrzymki:

-komfortowy klimatyzowany autokar  57 osób+ 2 kierowców ( firma Michalus z Dziekanowic)

-opieka i organizacja - Beata Bodzioch + Siostra Hiacynta( posługująca od wielu lat  w Medjugorie)

-przejazd z noclegami

-8 noclegów+ wyżywienie + prowiant w drodze powrotnej

-pokoje z łazienkami

-ubezpieczenie

-wstęp na jeziora Plitwickie

-Dubrownik- wstępy+ przewodnik

-wstęp na Kravice ( wodospady)

-ofiara dla wspólnot, które odwiedzimy

Cena pielgrzymki zawierająca już wszelkie opłaty oraz bilety wstępu oscyluje między :  1550zł a 1600zł

Dokładna cenę podamy w styczniu znając aktualne ceny biletów wstępu, kursu euro, wtedy dokonujemy ostatecznych rezerwacji.  Zapisy od 8.10.17 w zakrystii.