28 Niedziela Zwykła - 13.10.2019
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2019-10-11 11:56:31

Dziś XIX Dzień Papieski. Po Mszach św. datkiem do puszek możemy wesprzeć fundusz stypendialny Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierający kształcenie zdolnej młodzieży z uboższych rodzin.

Nabożeństwo różańcowe  o g. 15:30, w tygodniu o g. 17:30.

W liturgii Kościoła:

W poniedziałek         - wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy 

We wtorek                - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dra Kościoła

W środę                   - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

W czwartek               - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i męczennika

W piątek                 - święto św. Łukasza, ewangelisty

Spotkanie rodziców dzieci klasy III z p. krawcową jutro po Mszy św.

Wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.  Na stoliku pod chórem są wystawione kartki, prosimy o ich zabranie i wypisanie na nich imion zmarłych, których chcemy polecać Bożemu Miłosierdziu. Bardzo prosimy o zapisywanie imion zmarłych w mianowniku. Wypominki roczne będziemy czytać w niedziele przed mszami św. o godz.8:00 i 10:30 /naprzemiennie/.Wypominki jednorazowe będziemy polecać w listopadzie na Mszach św. Dodatkowo w każdy I piątek miesiąca o godz. 18:00 będziemy odprawiać Mszę św. w intencji zmarłych wypominanych w naszym kościele.

Karty zgłoszeń, wpłaty zaliczki na pielgrzymkę do Francji i Hiszpanii możemy dokonać dziś po Mszach św. dopołudniowych w salce po kościołem.

Wejściówki na spektakl Marcina Kobierskiego i myślenickiej Grupy Misterium pt. „ Zmiana”  na niedzielę 27 października na godz. 18:15 są na stoliku pod chórem./Tym razem w małym nadmorskim miasteczku pełno jest nienawiści, bólu, zdradyi oszustwa. Żyją tam ludzie, którzy ranią się słowem i czynem. Każdy dzień ponuro się zaczyna i ponuro kończy…Jednak pewnego dnia wszystko diametralnie się zmienia…Miejscowy proboszcz wraz z przyjezdnym detektywem rozpoczynają śledztwo,by odkryć co sprawiło, że na językach mieszkańców zamiast kolców, wyrastają kwiaty…/

Dziękujemy rodzinom, które  w minionym tygodniu zatroszczyły się o kościół. Na kolejną niedzielę prosimy rodziny: Grabowska  – Ambroży – Lech – Marchiński  – Leśniak / 2 rodziny/.                                                                                                                               

Naszym nauczycielom i wychowawcom  z okazji przypadającego jutro Dnia Edukacji Narodowej życzymy wielu łask Bożych w pięknej misji kształcenia i  wychowywania dzieci i młodzieży. Wszystkim: miłej niedzieli, dobrego tygodnia.

      27 Niedziela Zwykła - 6.10.2019
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2019-10-05 09:38:05

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Nabożeństwo różańcowe dziś o g. 15:30, w tygodniu o g. 17:30. Zapraszamy.

W liturgii Kościoła:

W poniedziałek        - wspomnienie NMP Różańcowej

W środę                   - święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Dzień Papieski całym kraju obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę. Datki na fundusz stypendialny Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” wspierający kształcenie zdolnej młodzieży z uboższych rodzin będą zbierane po Mszach św.

Osoby zapisane  na pielgrzymkę do  Francji i Hiszpanii proszone są dostarczenie karty zgłoszenia do zakrystii, do niedzieli  13 października. Wpłatę zaliczki można dokonać w tym tygodniu przelewem na konto biura, lub w parafii w najbliższą niedzielę po Mszach św. dopołudniowych.

Dziękujemy rodzinom, które  w minionym tygodniu zatroszczyły się o kościół. Na kolejną niedzielę prosimy rodziny: Góreccy – Matoga -  Tomal – Kopta - Sołtys - Dzieża.

Straż Miejska w Myślenicach apeluje do właścicieli psów o zachowanie ostrożności tak, by psy nie uciekały poza obręb posesji i nie zagrażały szczególnie dzieciom w uczęszczaniu do szkoły.

Straż Miejska przypomina również o obowiązku umieszczenia tabliczki w odpowiednim miejscu z numerem nieruchomości.                                                           

Zachęcając do udziału w wyborach, do wyrażenia miłości Ojczyzny i odpowiedzialności  za dobro wspólne  wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia.26 Niedziela Zwykła - 29.09.2019
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2019-09-28 08:05:57

W dzisiejszą niedzielę przypada święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

W poniedziałek         - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i dra Kościoła

We wtorek                 - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

W środę                   - wspomnienie św. Aniołów Stróżów

W piątek                  - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, prezbitera

W sobotę                 - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

We wtorek rozpoczynamy październikmiesiąc misyjny modlitwy różańcowej. Nabożeństwa w tygodniu o godz.17:30, w niedziele o godz. 15:30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy w naszym kościele. / Dzieci przy wejściu do kościoła będą otrzymać obrazki – młodzieży i dorosłym polecamy udział w modlitwie „podaj dalej” /.                          

Łaskę odpustu zupełnego możemy zyskać w miesiącu różańcowym za pobożne odmówienie w kościele, kaplicy, bądź w gronie rodzinnym 5-ciu dziesiątków różańca, połączonego z rozmyślaniem tajemnic różańcowych.                                  

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiącaSpowiedź dzieci  w czwartek od godz. 16:30. Młodzież, dorośli w piątek od godz. 16:30/.

Zbiórka lektorów w czwartek po Mszy św.

Odwiedziny starszych i chorych parafian  z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8:30. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii.

Msza św. pierwszopiątkowa dla młodzieży, studentów i młodych duchem o godz. 19:30.

Dziękujemy rodzinom, które  w minionym tygodniu zatroszczyły się o kościół. Na kolejną niedzielę prosimy rodziny: Mikołajczyk – Tondera – Puto  / 3 rodziny/ - Żądło.

Na pielgrzymkę szlakiem sanktuariów Maryjnych Francji i Hiszpanii ewentualne zapisy przyjmujemy na listę rezerwową w zakrystii.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia.Samolotowa pielgrzymka do Francji i Hiszpani
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2019-09-21 15:14:19

BARCELONA – GIRONA – CARCASONNE – LOURDES – MONTSERRAT – COSTA BRAVA - BARCELONA – TOSSA DE MAR – BLANES

                          Termin: 22.04 – 29.04.2020 r. Cena: 3 250 PLN/os.*  zaliczka 1000 zł do 13.X.19r.

Dzień 1: Wylot z Krakowa do Barcelony, Girona

Spotkanie na lotnisku w Krakowie – Balicach na dwie i pół godziny przed wylotem. Odprawa biletowo-bagażowa. Planowany odlot do Hiszpanii o godzinie o godzinie 6.45. Przylot do Barcelony o godzinie 09.30. Przejazd do Girony posiadającą jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii oraz jedną z największych i najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w Europie. Katedra w Gironie słynie z najszerszej nawy na świecie. Turystów urzekają także kolorowe domy nad rzeką Onyar. Następnie transfer do hotelu na Costa Brava. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Carcassonne, Lourdes

Rano, po śniadaniu wyjazd z Costa Brava w kierunku Francji. Przejedziemy do Carcassonne, jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast francuskich. Spacer urokliwymi uliczkami tego miasteczka wzdłuż murów obronnych. Czas wolny. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Po niej wieczorem weźmiemy udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 3: Lourdes

Rano, po śniadaniu całodzienny pobyt w Sanktuarium Maryjnym w Lourdes. Przejście Drogą Jubileuszową. Nawiedzimy kościół św. Piotra, w którym została ochrzczona Św. Bernadetta, celę więzienną „Le Cachot”, w której mieszkała wraz ze swą ubogą rodziną oraz Młyn Boly, w którym się urodziła. Ostatnim i najważniejszym punktem „Drogi” jest Grota Massabielle, w której Maryja objawiła się św. Bernadecie i gdzie znajduje się cudowne źródło. Po południu dla chętnych kąpiel i uczestnictwo w Procesji Eucharystycznej. Wieczorem obiadokolacja. Po niej wieczorem weźmiemy udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 4: Lourdes

Rano, po śniadaniu Droga Krzyżowa Edpelugues. Czas wolny. Po południu dla chętnych kąpiel. Wieczorem obiadokolacja. Po niej wieczorem weźmiemy udział w nabożeństwie różańcowym i uroczystej procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 5: Montserrat, Costa Brava

Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Hiszpanii. Po drodze nawiedzimy wzgórze Montserrat. To najważniejsze dla mieszkańców Katalonii Sanktuarium Czarnej Madonny, zwanej przez Katalończyków La Moreneta. Następnie przejazd do hotelu na Costa Brava. Wieczorem obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6: Barcelona

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Barcelony, stolicy Katalonii, w której tworzył swe dzieła znakomity artysta – Antonio Gaudi, zobaczymy słynną Sagradę Familię, a także Las Ramblas. następnie przejedziemy do Dzielnicy Gotyckiej ponad którą góruje Katedra św. Eulalii i Pałac Królewski. Zobaczymy także, wzgórze Montjuic, gdzie znajduje się Poble Espanyol z replikami rzeczywistych budowli różnych iberyjskich stylów i regionów. Wizyta w Poble Espanyol jest zatem swego rodzaju wycieczką dookoła Hiszpanii. W godzinach wieczornych powrócimy do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7: Tossa de Mar, Blanes

Rano, po śniadaniu w hotelu. Po nim przejazd do Tossa de Mar (możliwość zorganizowania rejsu statkiem - dodatkowo płatne około 35 euro). Jest to urokliwe średniowieczne miasteczko – perełka wybrzeża Costa Brava. Następnie przejazd do Blanes do Ogrodu Botanicznego, który w okresie wiosny jest wyjątkowo urokliwy. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8: Powrót do Polski

Rano wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd na lotnisko w Barcelonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Krakowa o godzinie 10.05. Przylot do Kraków o godzinie 12.55. Zakończenie Pielgrzymki.

* Cena skalkulowana jest na grupę 46 os. Na dzień przygotowania programu 19.09.2019 r. nie zostały dokonane żadne rezerwacje, stąd cena może uleć zmianie ze względu na podniesienie ceny biletów lotniczych przez linię lotniczą Ryanair.

Cena zawiera:

 Przelot liniami lotniczymi Ryanair na trasie Kraków – Barcelona – Kraków; bagaż podręczny     o wymiarach 40cmx20cmx25cm, bagaż główny do 20 kg, opłaty lotniskowe;

 Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;

 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-osobowych z łazienkami);

 Wyżywienie 2 x dziennie: 6 śniadań, 7 obiadokolacji;

 opiekę polskiego pilota na całej trasie pielgrzymki;

 Ubezpieczenie: KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN), z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych;

 przedstawiony program pielgrzymki;

 codzienna Msza św.;

 Podatek VAT.

Cena nie zawiera:

 biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, taksy klimatycznej, słuchawek podczas zwiedzania, składka na TFG (ok 70 euro – płatne u pilota w autokarze);

 transferu z parafii na/z lotniska;

 dodatkowego rejsu do Tossa de Mar (około 35 euro/os.);

 dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej 140 PLN/os.;

 dopłata do pokoju 1-osobowego SGL około 140 euro/os. (na zapytanie);

 wydatków własnych;

 świadczeń nie wymienionych w ofercie.

 

B.P. ORLANDO TRAVEL ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

B.P. ORLANDO TRAVEL nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez tanie linie lotnicze. W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Travel zastrzega sobie możliwość zmian w programie.

 

Biuro Podróży ORLANDO TRAVEL Sp. z o.o.

32-050 Skawina, ul. Ks. J. Popiełuszki 2 D

Tel./Fax: +48 12 276 24 39 wew. 23

Tel. kom. +48 791 992 802

orlando@orlando.com.pl

www.orlando.com.pl, www.pielgrzymki.pl

NIP: 944-20-64-651, REGON: 351384359, KRS: 0000118138Ziemia Święta 8-15.02.19
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2019-02-22 19:29:53


Foto - video " Św. Małgorzata Maria Alacoque " Grupa Misterium 9.12.18
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2018-12-14 20:25:00

Zdjęcia:

https://www.dropbox.com/sh/lj3n1atjp85pkhz/AABjokgt5X39G-l3ND0cd2i4a?dl=0 

Film: 

https://1drv.ms/f/s!AltXGZpKTuvLZpbPEj6hlDQ4pEI

 Relacja z Jubileuszu 25-lecia Parafii.
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2018-12-08 16:42:05
https://diecezja.pl/aktualnosci/25-lat-parafii-w-bysinie/
 
https://www.flickr.com/photos/archidiecezjakrakow/sets/72157674305270647


Foto galeria renowacji figury Serca Pana Jezusa
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2018-10-15 15:59:27

http://www.beatabodzioch.pl/aktualnosci_56_odnowienie-i-konserwacja-figury-jezusa-chrystusa-do-kosciola-parafialnego-w-bysinie.htmIKNONA słowo s. Beaty Bodzioch
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2018-02-05 22:29:14

IKONA

Święta Małgorzata Maria Alacoque

Święta Małgorzata Maria Alacoque, francuska wizytka i mistyczka żyła w latach 1647-1690. Przez ponad półtora roku Pan Jezus w objawieniach przedstawiał jej swoje Serce, bezgranicznie kochające ludzi i oczekujące ich miłości. Małgorzata nazywana jest "świętą od Serca Jezusowego".W jednym z listów tłumaczy: To Boże Serce jest niezgłębioną otchłanią wszelkich dóbr, do której ubodzy mają się zwracać we wszystkich swoich potrzebach. Ono jest otchłanią radości, w której przepadają wszystkie nasze smutki. Jest otchłanią pokory przeciwko naszej pysze, jest otchłanią miłosierdzia dla nieszczęśliwych, jest wreszcie otchłanią miłości, w której powinniśmy ukryć całą naszą nędzę.

Dwanaście obietnic Pana Jezusa

W trakcie objawień Pan Jezus przekazał siostrze Małgorzacie Marii przyrzeczenia skierowane do czcicieli Jego Serca.

1. Dam im wszystkie łaski potrzebne w ich stanie. 

2. Zgoda i pokój będą panowały w ich rodzinach.

3. Będę ich pocieszał we wszystkich ich strapieniach. 

4. Będę ich bezpieczną ucieczką za życia, a szczególnie przy śmierci.

5. Wyleję obfite błogosławieństwa na wszystkie ich przedsięwzięcia. 

6. Grzesznicy znajdą w mym Sercu źródło nieskończonego miłosierdzia. 

7. Dusze oziębłe staną się gorliwymi. 

8. Dusze gorliwe dojdą szybko do wysokiej doskonałości. 

9. Błogosławić będę domy, w których obraz mego Serca będzie umieszczony i czczony. 

10. Kapłanom dam moc kruszenia serc najzatwardzialszych. 

11. Imiona tych, co rozszerzać będą to nabożeństwo, będą zapisane w mym Sercu i na zawsze w Nim pozostaną. 

12. Przyrzekam w nadmiarze miłosierdzia Serca mojego, że wszechmocna miłość moja udzieli tym wszystkim, którzy komunikować będą w pierwsze piątki przez dziewięć miesięcy z rzędu, łaskę pokuty ostatecznej, że nie umrą w stanie niełaski mojej ani bez sakramentów i że Serce moje stanie się dla nich bezpieczną ucieczką w godzinę śmierci.

Apostołce powierzył specjalną misję. Miała mówić ludziom o wielkim skarbcu miłości, jakim jest Serce Jezusa. Jej zadanie polegało na uświadomieniu ludziom konieczności zadośćuczynienia i wynagradzania Jezusowi za nasze grzechy.

Moje Boskie Serce goreje tak wielką miłością ku ludziom, a zwłaszcza ku tobie, że nie może już powstrzymać w sobie płomieni tej gorącej miłości. Musi je rozlać za twoim pośrednictwem i ukazać się ludziom, by ich ubogacić drogocennymi skarbami, które ci odsłaniam, a które zawierają łaski uświęcające i zbawienne, konieczne, by ich wydobyć z przepaści zatracenia". Po tych słowach Jezus ukazał zakonnicy swoje bijące Serce, a następnie zażądał jej serca. Oddała Mu je z radością, a On zanurzył je w swoim Sercu, po czym zwrócił Małgorzacie Marii "jako płomień gorejący w kształcie serca". Powiedział, że jest to drogocenny zadatek Jego miłości, która trawić będzie ją do ostatniej chwili. Od tej pory zakonnica miała odczuwać w swoim sercu nieustający ból, który narastał w każdy pierwszy piątek miesiąca.

"Odpowiadajcie Mu zatem miłością na miłość”- mówiła święta

W objawieniach Jezus niezwykle mocny nacisk kierował na Eucharystie - Sakrament Miłości - zajmuje istotne miejsce w kulcie Serca Jezusowego. "Masz w każdy pierwszy piątek miesiąca przyjmować Mnie w Komunii św." - powiedział siostrze Małgorzacie Marii Jezus podczas trzeciego objawienia.Trzeba tutaj przywołać też inne słowa Chrystusa wypowiedziane podczas tego samego objawienia. Były one gorzkie. Jezus, który bardzo umiłował ludzi, doznaje od nich tyle niewdzięczności i obojętności: "Sprawia mi to bardziej przykrą udrękę niż wszystko, co wycierpiałem w czasie mojej męki". Zwracając się do Małgorzaty Marii, Pan mówił:"Ty przynajmniej spraw Mi tę radość i wynagradzaj mi ich niewdzięczność, o ile to uczynić zdołasz". Właśnie takim wynagrodzeniem jest przyjmowanie Komunii św., która najściślej łączy człowieka z ofiarą Zbawiciela. Zgodnie z życzeniem Pana Jezusa, należy do niej przystępować często, a szczególnie w pierwsze piątki miesiąca.

Teologia Ikony

POWSTAWANIE IKONY

Ikona nie jest zwykłym obrazem religijnym. Pisanie Ikon jest czynnością święta, dlatego wymaga łaski uświęcającej ikonografa, postów i umartwień, które to ofiary uznaje się, że Bóg zamienia potem na łaski płynące z tej ikony. Przed rozpoczęciem pracy ikonograf  odmawia się modlitwę do Ducha Świętego by to On był inspiratorem i mocą tej ikony, by sam posługiwał się ręka ikonografa. Artysta wyrzeka się swojej chwały a prosi by Bóg był uwielbiony na tym Obrazie, dlatego tez zawsze podpisuje się z tyłu ikony, nigdy na obrazie.

ZŁOTO NA IKONIE

Złoty kolor w ikonografii oznacza łaskę uświęcająca, Niebo, nieśmiertelność, życie wieczne. Złoto więc niejako napomina nasze sumienie, sugeruje pytanie: czy moje życie prowadzę w Komunii z Jezusem Eucharystycznym. Jest to niezwykle ważny komunikat który posyła nam Ikona.  Brak łaski bowiem oznacza śmierć i martwotę duszy, co każdego powinno napawać świętym lękiem mobilizującym do decyzji nawrócenia, z modlitwy przy ikonie płyną wszelkie potrzebne łaski by to nawrócenie uzyskać. Obraz ten również jako okno z Nieba lub do Nieba, gdzie są już wszyscy świeci i zapraszają nas do swego grona.

PODOBRAZIE

Nośnikiem Ikony jest deska. Drzewo jest symbolem życia; na nim rosły w Raju życiodajne owoce, z drzewa została wykonana Arka, w której Izraelici przechowywali tablice Prawa Bożego i wreszcie krzyż stał się nowym Drzewem Życia, dzięki któremu na nowo mamy dostęp do wieczności. Dlatego podobrazie ikony przygotowuje się na kawałku drzewa. Najczęściej ikonę pisze się na drzewie lipowym odpowiednio wysuszonym i bez sękowym. Deski odpowiednio się klei, by ikona się nie wyginała ( drewno samo od siebie pracuje). Na deskę kładziemy płótno ( pamiątka Oblicza odbitego na chuście św Weroniki), następnie kładziemy 12 warstw specjalnego gruntu kredowo- klejowego. Zagruntowanie deski zajmuje około tygodnia, ponieważ każda warstwa gruntu musi wyschnąć. Ikonę wykonujemy pigmentami ziemnymi rozpuszczanymi w medium z wina i żółtka. Wszystko to z czego ikona powstaje i co na niej jest- ma głęboka teologiczną, biblijną symbolikę.

POSWIĘCENIE

Już po ukończeniu malowania wizerunku pozostaje jedna zasadnicza czynność: pobłogosławienie ikony. Zgodnie z teologią ikony właściwym dla nich miejscem są świątynie,a jeśli znajdują się poza nimi, muszą najpierw uzyskać błogosławieństwo i uczestniczyć w liturgii. Oficjalnie Ikonę błogosławi  kapłan. Modlitwa sprawia ze Ikona staje się Obrazem Żywym , Duch Święty czyni ja duchowo skuteczną. Kapłan okadza ikonę i poświęca ja wodą święconą. Błogosławieństwo-  inaczej nadanie imienia ikonie jest koniecznym warunkiem "stania się" ikoną sakralną. Wierzymy również że Ikona staje się żywa, pełna światła i łaski, że sprowadzamy przez ten wizerunek danego świętego na ziemię. Prawosławie uznaje ikonę za relikwie pierwszego stopnia. 

Pamiętajmy- nigdy nie czcimy samej deski, a Boga,  Maryję lub świętego ukazanego na niej.

Wizerunek ikonograficzny możemy wykonać tylko temu człowiekowi który został uznany przez Kościół za świętego.

Co istotne- ikona żyje w momencie naszej modlitwy pełnej wiary, to żywa wiara jest brama przepływu wszelkich łask z Bożego Obrazu do naszego serca i życia.