33 Niedziela Zwykła 19.11.2017
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2017-11-18 11:20:14

Dziś 33 niedziela zwykła. Z inicjatywy papieża Franciszka przeżywana jako Pierwszy Światowy Dzień Ubogich. Na jego organizację w diecezji i pomoc naszym uboższym parafianom w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1488 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i kwestującej  młodzieży z Grupy Apostolskiej.

W liturgii Kościoła:

W poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

We wtorek        – wspomnienie Ofiarowania NMP

W środę        – wspomnienie św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji składamy podziękowania i życzenia wszystkim tworzącym muzykę w naszym kościele: organistce: p. Janinie  oraz p. Andrzejowi i Michałowi, scholii dziecięcej z p. Magdaleną i p. Joanną, grupie muzycznej, którą zainicjowali p. Andrzej i p. Kinga oraz śpiewającej i prowadzącej modlitwy p. Marii. W środę nowenna do MBNP o godz. 18:00. Spotkanie rady Parafialnej o godz. 19.00.

W piątek            – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy.

Piątek to również dzień imienin naszego Ks. Kan. Jana Borzęckiego Już dziś życzymy Czcigodnemu Solenizantowi wielu łask Bożych, zdrowia, pogody ducha, samych miłych dni w kapłańskiej posłudze. Msza św. w intencji Ks. Solenizanta     w piątek  o godz. 18:00 – serdecznie zapraszamy.

W sobotę           – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – po Mszach świętych wobec Najświętszego Sakramentu ponowimy akt poświęcenia  się Sercu Pana Jezusa.

Zapisy na ferie dzieci i młodzieży organizowane przez Grupy Apostolskie naszej Archidiecezji do przyszłej niedzieli 26 listopada włącznie. Szczegóły wraz z kartą do pobrania i wypełnienia przez rodziców ponizej ogłoszeń. Polecamy, namawiamy.

Dziękując za piękno kwiatów nowożeńcom Ewie i Andrzejowi Janik, dziękujemy rodzino, które w minionym tygodniu zatroszczyły się o naszą świątynię. Na nadchodzącą niedzielę prosimy rodziny: Tondera – Puto  / 3 rodziny/ - Żądło – Matoga – Góreccy  / 2 rodziny/.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych, wszystkim błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia.

Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży:

dzieci kl. V i VI

10.02 – 17.02.2018 Suche k. Poronina

10.02 – 17.02.2018 Zawadka

VII klasa i gimnazjaliści

10.02 – 17.02.2018 Kasinka Mała – sportowe

17.02 –  24.02.2018 Kasinka Mała

17.02 –  24.02.2018 Bukowina Tatrzańska - taneczne

Karta zgłoszeniowa do pobrania:  http://www.grupyapostolskie.pl/new2/files/Karta-rekolekcyjna-2017.pdf

MEDJUGORIE 28.04 - 6.05.2018 / 9 dni /
Dodane przez: ks. S?awomir Kowalskidnia 2017-10-07 11:55:46

Pielgrzymka ma charakter duchowy, zachęcamy wszystkich do zapoznania się już wcześniej z Objawianiami Matki Bożej w Medjugorie, by głębiej doświadczyć wielkiej łaski płynącej z tego miejsca.

PROGRAM:

Medjugorie

*Duchowa opieka ks. Sławomir Kowalski

*Codzienna Eucharystia, możliwość spowiedzi

*Góra Podbrdo ( miejsce objawień)

*Góra Krizevac

*Zawierzenie Matce Bożej we wspólnocie Błogosławieństw

*Udział w Objawieniu 2-go maja

*Nawiedzenie wspólnot działających w Medjugorie ( np.: Cenacolo, Patrik i Nansy)

*Wodospady Kravica

Poza Medjugorie odwiedzimy:

* Dubrownik

* Jeziora Plitwickie

* Nawiedzenie Sanktuarium Najświętszej Krwi Chrystusa, gdzie w roku 1411 miał miejsce Cud Eucharystyczny.

*Rivera Makarska, Msza Św. w Chorwackim Lourdes

Program będzie podawany na bieżąco, w miarę możliwości będziemy chcieli również zaprosić na świadectwo osoby, które posługują w Medjugorie i za sprawą Matki Bożej przeżyły w tym miejscu głębokie nawrócenie.

W cenie pielgrzymki:

-komfortowy klimatyzowany autokar  57 osób+ 2 kierowców ( firma Michalus z Dziekanowic)

-opieka i organizacja - Beata Bodzioch + Siostra Hiacynta( posługująca od wielu lat  w Medjugorie)

-przejazd z noclegami

-8 noclegów+ wyżywienie + prowiant w drodze powrotnej

-pokoje z łazienkami

-ubezpieczenie

-wstęp na jeziora Plitwickie

-Dubrownik- wstępy+ przewodnik

-wstęp na Kravice ( wodospady)

-ofiara dla wspólnot, które odwiedzimy

Cena pielgrzymki zawierająca już wszelkie opłaty oraz bilety wstępu oscyluje między :  1550zł a 1600zł

Dokładna cenę podamy w styczniu znając aktualne ceny biletów wstępu, kursu euro, wtedy dokonujemy ostatecznych rezerwacji.  Zapisy od 8.10.17 w zakrystii.